Četrtek.
Mami je danes spet malo čarala. Pripravila sem čičerikin namaz*. Prvi ga je na rezini prepečenca poskusil moj oči. 😉 Pravi da je dober. Sama ga bom jedla za večerjo, otroke verjetno ne bom mogla prepričati, da bodo poskusili, oči pa je v službi. 😂
Že zjutraj smo dali kuhati govejo juho. Pri nas jo redko kuhamo v nedeljo, saj nedelje radi izkoristimo za kakšen izlet. Juhe skuhamo še za v skrinjo, da bo lahko tudi v nedeljo. 😉
Kosilo:
– goveja juha z zvezdicami,
– polenta,
– meso iz juhe v omaki iz jušne zelenjave*,
– motovilec s fižolom.
* Čičerikin namaz: 1 konzervo čičerike, 1 konzervo sardin, 2 žlici majoneze, 1 žlica limone, sol, petršilj. Vse sem v mešalniku zmešala v gladek namaz.
* Goveje meso v omaki iz jušne zelenjave: Na olju sem prepražila 1 čebulo, dodala meso iz juhe, žličko sesekljanega česna in zalila z zmiksano jušno zelenjavo (korenček, zelena, čebula, por, rumena koleraba, petršilj) in z 2 dl domače paradižnikove omake.